Domov sv. Karla Boromejského

odborná a laskavá péče o nemocné seniory
 

 


 


 

Veřejná sbírka 

Oznamujeme Vám, že jsme v souladu s ustanovením §5 zákona č. 117/2001 Sb. vyhlásili veřejnou sbírku na podporu činnosti a provozu Domova sv. Karla Boromejského a také na budování jeho přilehlé zahrady. Sbírka je povolena Magistrátem hlavního města Prahy (dnem 8. 8. 2013 pod č. j. S-MHMP/464339/2013). Tato sbírka bude prováděna na území České republiky a je povolena od 12. 8. 2013 na dobu neurčitou.


Způsob provádění sbírky:

1. shromažďováním příspěvků na předem vyhlášeném zvláštním bankovním účtu

Jedná se o účet č.10 610 10 610/5500 u Raiffeisenbank
Pokud byste chtěli Domov podpořit finančním darem, zašlete ho, prosím, na toto číslo účtu. Budeme vděční za jakýkoliv příspěvek, který nám pomůže zajistit kvalitní péči o nemocné seniory.

2. pokladničkami v místech určených k přijímání příspěvků
Domov má pro tyto účely zřízeny dvě pokladničky (jednu mobilní a jednu pevnou) umístěné v prostorách vstupní haly. Děkujeme všem, kteří do těchto pokladniček přispívají.

3. prodejem předmětů
Během charitativních bazarů prodáváme výrobky klientů a klientek Domova (pletené a šité hračky, háčkované a vyšívané dečky, pletené oblečení pro děti, polštáře, domácí cukroví, šperky, proutěné košíky apod.)

Nabízíme také originální stolní společenskou hru s názvem Babinský. Slavného loupežníka Václava Babinského se po propuštění ze žaláře v roce 1861 ujaly sestry boromejky a nabídly mu místo zahradníka v Řepích. Babinský často navštěvoval pražské hostince a vyprávěl historky ze svého loupežnického života. Mezi lidmi byl tento napravený loupežník, který strávil ve vězení 20 let, velmi oblíben. Stěžoval si na špatné poměry a lamentoval, že doba je zlá a člověk se bojí po setmění vyjít na ulici, aby ho někdo neoloupil. Trápilo ho také vědomí, že z ústavní zahrady, kterou měl na starosti, mu kdosi kradl ovoce. Tyto historky se staly hlavním tématem hry, která je distribuována pouze prostřednictvím Domova. Prodává se za 385 Kč a jejím zakoupením přispějete do veřejné sbírky. Získáte však také jedinečný předmět, který poslouží k pobavení celé rodiny a navíc se může dědit z generace na generaci stejně tak, jako stará známá písnička o Babinském. Tento nejslavnější český loupežník zemřel 1. srpna 1879 ve věku třiaosmdesáti let a je pochován na řepském hřbitově.
 
Ve vrátnici Domova a na charitativních bazarech prodáváme také Boromejské oplatky (cena 40,-- Kč).

4. prodejem vstupenek na veřejná kulturní vystoupení
Více informací z oblasti kultury naleznete ZDE  http://www.domovrepy.cz/index.php/pro-verejnost/kulturni-akce/aktualni-kulturni-akce

5. pronájmem telefonní linky (DMS)
Jedná se o nejjednodušší způsob, jak Domov obdarovat.


Poskytovatelem DMS podpory je Fórům dárců.Více na www.darcovskasms.cz.

A) Jednorázová DMS

Odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMSmezeraDOMOVREPYmezera60 na telefonní číslo 87 777.
Cena DMS je 60 Kč, Domov sv. Karla Boromejského obdrží 59 Kč.

DMSmezeraDOMOVREPYmezera190 na telefonní číslo 87 777.
Cena DMS je 190 Kč, Domov sv. Karla Boromejského obdrží 189 Kč.


B) Trvalá DMS

Přispívejte každý měsíc, stačí odeslat dárcovskou SMS ve tvaru:
DMSmezeraTRVmezeraDOMOVREPYmezera60 na telefonní číslo 87 777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 60 Kč.

DMSmezeraTRVmezeraDOMOVREPYmezera190 na telefonní číslo 87 777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 190 Kč.

Dárce může svoji trvalou podporu kdykoliv dle svého uvážení bezplatně odvolat zasláním SMS ve tvaru STOP DOMOVREPY na 87 777.

Kontaktní osoba pro veřejnou sbírku:
Ing. Karolína Kamenická (Straková)
tel.: 277 003 564, 770 166 618
karolina.kamenicka(@)domovrepy.cz