Domov sv. Karla Boromejského

odborná a laskavá péče o nemocné seniory
 

 


 


 

Povzbuzení  z mnoha děkovných dopisů:

Atmosféra ve Vašem zařízení je mimořádně klidná a laskavá. A teta, která potřebuje hodně, ale opravdu hodně času, aby si našla a hlavně udržela rovnováhu duševní a fyzickou, tu možnost dostává. MUDr. Michaela H.

25. 4. 2018

Dopis pacientky, která odešla do domova seniorů. ... „Hodně srdečných pozdravů, moc se mně po Vás stýská. Byla jsem nešťastná, když jsem odcházela z Ústavu sv. Karla Boromejského, celých 5 měsíců jsem tam žila... Jsem moc a moc vděčná Ústavu, lékařkám i sestřičkám za to, že mě vrátili zpět do života. Zase chodím, s chodítkem, ale chodím! Mohu se hýbat, cvičím a i moje ruce začaly zase žít. Jsem v Domově důchodců Elišky P.
Moc vzpomínám! Eva S.

25. 4. 2018

Velmi dekujeme za projev Vasi ucasti a take - a zejména - za to, ze Ruzenka mohla svych poslednich par dnu prozit v dustojnem prostredi Vaseho domova, plneho lasky, klidu a skutecne vzorne pece vsech, kdo se o pacienty staraji. Jsme opravdu vdecni. T.

1. dubna 2018

S velkou vděčností vzpomínám na práci, kterou odvádíte ve Vašem domově a přeji Vám i Vašemu kolektivu vše nejlepší v činnosti, kterou nelze ani ocenit. S úctou Luboš B.

27. 3. 2018

Dobrý den paní Magistro,
chtěl bych Vám touto cestou z celého srdce poděkovat za příkladnou péči o moji babičku Vlastu Š., která bohužel minulý týden zemřela v nedožitých 92 let.
Opravdu cítím velkou potřebu Vám a celému personálu alespoň takto poděkovat a vyslovit Vám všem velké uznání, jak vzorně, citlivě a hlavně s lidským přístupem pečujete o staré a nemocné pacienty. Dovoluji si trvdit, že Vaše zařízení je svými službami ojedinělé a mohli byste být příkladem pro všechy ostatní zařízení podobného charakteru.
Jsem velice rád, že o moji babičku bylo do poslední chvíle s takovou odbornou péčí a láskou přistupováno a odešla z tohoto světa v nadstandardních a důstojných podmínkách.
Ještě jednou Vám všem i za naši celou rodinu velice děkuji a přeji Vám všem vše dobré.
S úctou Ing. Zdeněk Š (vnuk babičky).

27. 3. 2017

Dobrý den, sestro Konsoláto,
chtěla jsem Vám moc poděkovat za přijetí maminky a úžasnou péči, které se jí ve Vašem domově dostává. Martina H.

27. 2. 2018

Velmi si vážíme Vaší práce, protože Domov sv. Karla Boromejského plní poslání církevního zařízení. Je chvályhodné, že se zde spojují čtyři světy, které se vzájemně respektují. Kéž by v celém světě, hlavně v zemích, kde se válčí, se dokázaly také prolomit vzájemné bariéry. To by se nám lépe žilo. Skutečně máte co nabídnout, jen kdyby se tím řídila i ostatní zařízení...
Přejeme Vám hodně sil do další náročné práce, ať jdete příkladem obětovaného milosrdenství po vzoru sv. Karla Boromejského. Bůh ať Vám žehná!
Dana H.

20. 2. 2018

Vážená sestro Konsoláto,

ve středu, kdy jsme si byli vyzvednout věci po mamince, jsme nebyli schopni Vám řádně poděkovat za vstřícnost a lidskou i profesionální starostlivost o moji maminku.
Ačkoliv jste vlastně "obyčejná" LDNka, tak víme, že obyčejná nejste.
Jsem velice rád, že v posledních chvílích maminčina života jste byli vy nablízku, když jsme to nemohli být my. Samozřejmě je nejlepší, když někdo odejde doma v kruhu rodiny. Ve stavu v jakém ale maminka byla jsme již péči, která byla vlastně nepřetržitá, vlastními silami nezvládali. Ještě jednou děkujeme Vám osobně a prosíme, vyřiďte všem církevním i civilním zaměstnancům naše díky. Miloslav S. s rodinou

16. 2. 2018

Dovolte mi, abych vám jménem svým a celé naší rodiny poděkoval za vynikající péči, které se dostává naší mamince Miladě K., ze strany kolektivu pracovníků vašeho domova. Jsme moc rádi, že je to právě váš domov, kde může trávit tyto nelehké chvíle svého života.
Zdeněk K.

28. 11. 2017

Dobrý den, moc vám děkuji za péči kterou jste mamince poskytli, i když u vás nebyla dlouho, bylo o ní dobře postaráno. Moc děkuji! Zuzana T.

24. 11. 2017

Dobrý večer, sestro Konsoláto, ještě jednou chci vyjádřit za sebe a sestru velký dík za pozvání na krásnou mši za zemřelé, která se uskutečnila ve čtvrtek 16.11. 2017 u Vás v Domově. Rovněž dík všem, kteří tuto akci připravili a po celou dobu se o všechny přítomné starali, povídali si s námi, měli jako vždy úsměv ve tváři, pochopení a pro každého vlídné a laskavé slovo. Díky sboru, který celou mši provázel. Opravdu velmi emotivní zážitek. Odnesly jsme si se sestrou příjemný a vzpomínkový zážitek, ze kterého budeme ještě hodně dlouho čerpat. Přeji všem zaměstnancům Domova Sv. K. Boromejského krásné svátky Vánoční, pohodu a klid a budu moc ráda když se v nadcházejícím roce opět sejdeme. Zdraví a vzpomíná  
Jana Č. se sestrou Zdeňkou Ch.

17. 11. 2017

Musím přiznat, že přístup Váš i ostatních pracovníků domova je skutečně nadstandartní. Věřte mi, že dnes už to dokáži posoudit a ocenit i z vlastní praxe.
Děkuji Vám za vše. S úctou Hana M.

6. 9. 2017

Sestřičko, je to cítit v celém Domově už při příchodu pozdravení s úsměvem. Kohokoli jsem potkal na chodbách a na pokoji, tak byl příjemný, pozdravil a mile konverzoval. A sestry na oddělení jsou laskavé osoby, které rozdávají kolem sebe klid, lásku a porozumění. Chápou nás a vždy si najdou hřejivé slovo pro povzbuzení. Musím konstatovat, že sociální pracovnice paní Aubrechtová i slečna Kornienková byly od začátku chápající a vstřícné, což platí i pro paní doktorku Vochozkovou. To je můj postřeh. Vždyť to jistě znáte. Maminka si zvykla na hodný personál a cítí se tam opravdu jako doma, ve své rodině. Jsem rád, že maminka prožívá příjemné chvilky u vás v Domově. Čtyřmi slovy „děkuji, jste moc hodní“! Pan Bůh zaplať! Ing. Vladislav H.

16. 8. 2017

Vážená sestro Konsoláto,
chtěla bych Vám a personálu  Domova vřele poděkovat za péči, kterou věnujete mojí mamince N. P. Vždy jsem si myslela, že se dokáži o vše postarat sama, ale když přišel čas, že moje síly byly slabé na péči o nemocnou maminku, bála jsem se, zda bude někde o ni dobře postaráno. Jsem vděčná, že může být právě u Vás. Moc za vše děkuji, Naďa M.

1. 8. 2017

Vážená sestro Konsoláto, ráda bych Vám poděkovala za úžasný přístup vás všech z Domova sv. Karla Boromejského k pacientům. Jen díky vaší pečlivosti a lidskosti mohl na včerejším kontrolním vyšetření v ÚVN pan doktor konstatovat, že mamča má zlomeniny srostlé J. Ze srdce Vám děkuji a přeji krásný den! Olga M.

4. 5. 2017

Drahá sestro, ze srdce Vám děkuji za vzornou péči a vstřícný přístup k našemu pacientovi P. Skřivánkovi z Golčova Jeníkova. Ve vašem ošetřování se jeho zdravotní stav výrazně zlepšil! Říkal mi dnes: Mám se tu jako v bavlnce..... Díky za  za to a Vaši  vstřícnost a obětavost. MUDr. Jan P.

13. 4. 2017

Děkuji Vám i všem v léčebně za skvělou péči o maminku a lidský přístup, který se nedá srovnat s našimi zkušenostmi z předchozího zařízení. Marta Č.

18. 3. 2017

Vážená sestro Konsoláto, děkuji Vám i všem zaměstnancům za účastná slova, ale hlavně činy. Slyšela jsem o Vašem zařízení vždy jen chválu. Mohu potvrdit, dále šířit a bude mi ctí i podpořit.  Hodně sil pro vše co má smysl přeji, ještě jednou děkuji a zdravím.  
Také bych chtěla přispět alespoň malou částkou jako poděkování za neuvěřitelný přístup a péči, která nám byla, byť krátkou dobu nabídnuta a poskytnuta. Děkuji Vám mockrát za vše a přeji hodně radosti a pevné zdraví. Zdravím Kateřina N.

22. 2. 2017

Maminka je v Domově již týden a já stále děkuji v duchu za přímluvu. Chodím za ní každý den a měla jsem tak možnost seznámit se s režimem a vidím, jak je o maminku dobře postaráno. Proto bych vám chtěla ještě jednou mnohokrát za vše poděkovat. Jsem přesvědčena, že díky vám našla to nejlepší prostředí k zotavení - laskavé, pečující, pozorné, žádný "tovární" běžící pás, kde je člověk jen "kusem", s kterým se zachází pouze podle předpisu. Přeji Domovu, o který se staráte, jen vyrovnané pacienty a okolí, které si bude uvědomovat, jak záslužnou práci nadstandardně vykonává. Anna K.

15. 2. 2017

Vážená paní Magistro,
jsme s paní nadšeni,že v tak pro maminku těžkých chvílích jsme měli podporu u Vás v Domově. Mnohokrát děkujeme. Martina a Stanislav K.

5. 2. 2017

Jezdím téměř denně za svou jedenadevadesátiletou maminkou do Domova sv. Karla Boromejského v Řepích. Je to úžasné místo, kde vládne neskutečná empatie a laskavost a zároveň i profesionalita. Jsem šťastná a vážím si toho, že takové místo existuje právě u nás v Praze 6. Miriam N.

Leden 2017

Vážená sestro představená,
dovolte, abych Vám i všem pracovnicím a pracovníkům Domova sv. Karla Boromejského ještě jednou srdečně poděkovala za vzornou, laskavou a všestrannou péči, kterou jste věnovali mému manželovi po dva měsíce jeho pobytu ve Vašem Domově. Zároveň bych Vám všem ráda popřála požehnané vánoční svátky a hodně zdraví, sil a radosti nejen v příštím roce, ale i ve všech dalších letech, která Vám budou darována. S úctou Marie H.

 

Hezký den, vážená sestro Konsoláto,
Ráda bych Vám poděkovala za našeho tatínka. Je u Vás velmi spokojen. Pobyt v Domově mu prospívá. Máme radost, že hodně cvičí. Vše si moc pochvaluje. Byla jsem překvapená jaké je to u Vás pěkné, vše čisťounké.
Personál ochotný a hodný. Zařízení opravdu pěkné. Ty protiskluzové podlahy jsou velmi praktické.  MUDr. Pavla H.

 

Sestro Konsoláto, děkuji za slova útěchy i za Vaši osobní účast. Děkuji také za Vaše pohlazení. Kéž by maminka byla v  Božím pokoji! Děkuji Vám za pozvání na zádušní mši, ale proběhla dřív, než jsem se stačila vzpamatovat. Ráda se zúčastním některé příští.
Loučím se s Vámi s vděčností za Vaše služby, vím, že jste mamince poskytli veškerou možnou péči a útěchu v jejím těžkém údělu. Děkuji také lékařkám, které byly plné porozumění, i sestřičkám a ošetřovatelkám, které, jak vím ze slov maminky, měly zlaté ruce, porozumění a laskavost a profesionálně přistupovali k maminčině nemoci tak, že
se nedotkli její důstojnosti. Vážím si jejich práce a kladu si otázku, zda bych na jejich místě stejně obstála. Děkuji, s úctou, Blanka K..

 

Vážená sestro Konsoláto,
chtěl bych Vám a všem pracovníkům Domova sv. Karla Boromejského tímto poděkovat za péči, kterou věnujete starým a nemocným. Musím upřímně říci, že jsem se ještě nikdy před tím, než jsem začal navštěvovat svoji maminku ve vašem zařízení, nesetkal s tak mimořádným prostředím. Nemluvím zde jen o tom, že je všude čisto a pořádek, ale především o celkové atmosféře a úrovni péče. v naší uspěchané a nervózní době návštěvník Vašeho Domova potkává samé zdvořilé a usměvavé lidi. Už od vrátnice se vždy při každé návštěvě ocitám v jiném světě. Zavřu dveře a od té chvíle vstupuji do světa ochoty, laskavosti, trpělivosti a maximálního pochopení druhé lidské bytosti. To vše je podepřenou naprostou profesionalitou v péči o staré a nemocné. Navíc jsou tu mnohdy drobnosti, které dotváří pro Vaše klienty pohodu a ve skutečnosti jsou nedocenitelné. Návštěvy zahrady, pořádání mnoha kulturních akcí, které by byly jinak pro Vaše klienty těžko dostupné, organizování schůzek klientů, aby si mohli popovídat, ale i kytička ustřižená při návštěvě zahrady a daná do pokoje, snaha nabídnout zapojení do nějaké činnosti, která pomůže obnovit pocit prospěšnosti pro druhé, a mnohé další. Moje maminka k Vám přišla z nemocnice s obavou, že již nebude moci chodit, v podstatě jako převážně ležící pacient, navíc zatížená psychicky nedávnou ztrátou manžela. Po nedlouhé době mě nyní vítá s úsměvem, doprovází mě při odchodu až ke schodišti a chlubí se, že dnes nachodila již 3000 kroků. Chodítko využívá dle svých slov, aby měla jistotu, ale po pokoji již si troufá sama. Moje maminka získala díky vaší péči možnost žít úplně jiný život, než který by mohla mít doma. Mé mamince je 90 let a v bytě ve druhém patře bez výtahu již není schopna sama bezpečně bydlet. Rodina není zdaleka schopna poskytnout takovou péči, jako má u Vás. Dovolte, abych v závěru znovu poděkoval všem z vašeho Domova a především Vám. Děkuji nejen za svoji maminku, ale troufám si poděkovat i za ostatní dědečky a babičky, o které pečujete. S díky a úctou Lubomír N.

 

Dobrý den do Domova sv. Karla Boromějského v Praze - Řepích,
 
Naše maminka a babička paní Marie T. ve Vašem Domově strávila poslední půlrok svého života. Chceme vyjádřit velké poděkování Domovu, sestře Konsolátě, doktorkám, sestřičkám a celému personálu, který se o maminku vzorně a obětavě staral. V Domově tak měla důstojné podmínky pro svůj odchod ze života. Přejeme Domovu další síly v náročné a nanejvýš  užitečné práci. S Domovem určitě a rádi zůstaneme v kontaktu.

V Praze 29. května 2016 Rodina T.

29. května 2016

Vážená sestro Konsoláto,
chtěl bych vyjádřit poděkování a uznání za péči, kterou Váš Domov věnoval mé manželce, MUDr. V., která byla v poslední době Vaší pacientkou. Vaše vzorná péče byla velkou pomocí nejen jí, ale hlavně celé rodině, která velmi oceňuje, jak jste jí usnadnili poslední chvíle jejího života. S opakovaným díkem prof. MUDr. Lubor V.

 

Děkuji Vám za výbornou a vlídnou péči a přeji všem zaměstnancům i Vám mnoho síly a radosti z Vaší práce. Vlasta V.

 

Milá sestro Konsoláto, jsem moc šťastná, že moje maminka (MUDr. Věra K. ) svou cestu skončila u vás, myslím si, že tolik péče nikdy v životě neměla, ani by ji jako zdravá nepřijala.
Jsem vděčná za ty chvíle, kdy jsem mohla být já s ní u vás. Přeju vám osobně i vašemu Domovu hodně štěstí, lásky a síly. Zuzana Š.

 

Dovoluji si popřát Vám i všem  Vašim pracovníkům (-icím) krásné vánoce a šťastný a úspěšný rok 2014, jakož i všechna další léta.Stále vzpomínám na pobyt ve Vašem domově, byla to opravdu svěží oáza v poušti našeho zdravotnictví.Zejména bych chtěla pozdravit otce Jana, paní primářku Perlíkovou a sestřičky z 1.patra.Nezapomenu na jejich vzornou péči a usměvavou obětavost. K uzdravení mne čeká ještě dlouhá cesta... snad bude završena úspěchem. Zdraví Alena R. s rodinou

 

„Nejsem člověk, který by si liboval ve psaní, ale pobyt našeho tatínka u Vás na nás nechal velice silný dojem. Je obdivuhodné, jak personál s naprostou profesionalitou, ale i lidskostí se stará o své pacienty. Děkuji paní primářce, sestrám i všemu pomocnému personálu za neutuchající přívětivost, ochotu a snahu zmírnit všecky bolesti. Jsem ráda, že se v našem tolik kritizovaném zdravotnictví najdou zařízení a lidé, kteří pomohou pacientům v jejich zdravotních problémech vzornou péčí, láskyplným přístupem a teplým lidským slovem. Všem známým budu předávat jen a jen kladná doporučení.“ (ing. František D.)

 

„Nesmírně si Vás vážím a nikdy Vám za tatínka nebudu dost vděčná. Měl Vás moc rád.. Nevím, jak vyjádřit vše, co nyní cítím, a tak alespoň posílám poslední básničku, kterou tatínek u Vás a pro Vás  napsal, už chvějící se rukou.  Děkuji celému Domovu, ostrovu snad nadpozemskému...“ (Ivana D.)

 

„Obdivuji citlivý přístup lékařek a všech sester, s jakým optimismem zvládají obtížnou práci, s úsměvem a pochopením se snaží pomoci všem nemocným a vytvářejí pro ně na přechodnou dobu náhradní  d o m o v .“ (MUDr. Olga J.)

 

„Nevím, jak popsat nevšední laskavost, vstřícnost, trpělivost, vysoce lidskou i profesionální kvalitu péče veškerého personálu... Kdybych měla nějak zanést do grafu spokojenost s péčí, které se pacientům dostává, musela bych nakreslit rovnou čáru.... Přeji vám všem, abyste nikdy tuto lásku a energii neztráceli a abyste sami lásku a radost dostávali. Obdivujeme, jak jste dokázali vytvořit prostředí, které v kontrastu s okolní realitou, působí zvláštní klid, mír a pohodu (Milena a Julius S.)

 

„Jsem nesmírně šťastná, že moje maminka má možnost být ve Vašem Domově. Při každé návštěvě se znovu a znovu přesvědčuji nejen o příjemném prostředí, ale zejména o nesporných lidských i profesionálních kvalitách všech Vašich zaměstnanců. Jsem si jistá, že bych nenašla jiné místo s tak laskavými a starostlivými ošetřovatelkami i pomocným personálem, kteří svou práci dělají s láskou a úctou.“ (Alena P.)

 

„Za mámou jsem denně docházel a vždy jsem se setkával s příkladnou ochotou všech Vašich lidí a mohl vidět jejich práci při rozmanitých činnostech poskytování péče nemocným. Pacienti získávají veškerou potřebnou odbornou péči a musím ocenit lidský, vlídný a vstřícný přístup všech zaměstnanců k nim i k jejim rodinám. Za mámou jsem docházel v různých denních hodinách a vždy jsem se setkal s profesionálním přístupem bez ohledu na dobu mé návštěvy, třebas i v pokročilých hodinách. Nesmírně si práce Vás všech vážím a cením a vyjadřuji Vám všem úctu.“ (Ing. Petr M.)

 

„Pracoval jsem šedesát let jako psycholog a výzkumník ve zdravotnictví. Za celá ta léta jsem se nesetkal s tak vzácnou symbiózou dokonalé profesionality a humánního přístupu v péči o pacienty, jakou vidím u Vás při denních návštěvách u mé nemocné manželky, a to naprosto u všech pracovníků oddělení. Je mi též velkou oporou trpělivá vlídnost a vysoká odbornost všech pečujících.“ ( PhDr. Luděk K., CSc.)

 

“Dovolte mi poděkovat za všechnu laskavou, obětavou a kvalifikovanou péči, kterou jste věnovali od chvíle přijetí až do rozloučení mojí paní a celé naší rodině. Nikdy nezapomeneme! Dovedete vytvořit místo, prosycené atmosférou přirozené laskavosti, odbornosti a důvěryhodnosti.“ (PhDr. Josef H.)

 

Milá sestro představená,
je to už skoro 6 týdnů (23.7.), kdy naše maminka Marie N. opustila Váš domov a zahájila novou životní etapu v Domově pro seniory Slunečnice. Je tam spokojená, má svůj byteček a soukromí, přátele a rodinu, má zájem o svět kolem, účastní se mnoha aktivit od bohoslužeb přes cvičení až ke kanastě... Ale toto všechno by tak nedopadlo, kdybyste nebyli vy v Řepích, kde jste maminku doslova postavili na nohy a vypiplali i její psychiku. Ráda na Řepy vzpomíná, na lékařky, sestry, paní vrchní sestru, ostatní zaměstnance, kněze a řadu svých spolubydlících. Měla to tam ráda, chutnalo jí výborné jídlo, oceňovala prostředí, čistotu, hygienu, vlídné zacházení, koncerty, ráda cvičila v tělocvičně, prostě všechno. Jsme (maminka i její rodina) Vám a všem ostatním velice vděční za oněch 5 měsíců v Řepích, děláte svou práci všichni skvěle a přejeme všem, abyste měli mnoho tak spokojených pacientů. Petr a Ludmila N.   

4. 9. 2014

Vážená sestro Konsoláto,
dnes jsme převezli tatínka (E. František) z vašeho Domova na odlehčovací službu do Cvičebné. Dovolte mi, abych  touto cestou vyjádřila vřelé poděkování Vám a celému kolektivu - paním doktorkám z 1. a 3. patra, sestřičkám a ošetřujícímu personálu z 1. i 3. patra, samozřejmě vřelé díky patří rehabilitačním pracovníkům. Děkuji za příjemné prostředí, vlídné zacházení, povzbudivá slova a vzornou péči. Váš Domov je zkrátka skvělý. Pro tatínka jste všichni udělali moc.
S pozdravem Miloslava B.   

15. 9. 2014

Vážená Sestro Konsoláto,
chtěl bych Vám především popřát požehnané Velikonoce. Prožijte tyto svátky v klidu a pokoji. Rád bych Vám také ještě jednou poděkoval za všechno, co jste pro mého otce udělali. Domov Sv. Karla Boromejského pro něj byl v posledních letech života určitě důležitou součástí jeho dnů a v podstatě jeho "druhým domovem". Pomohli jste mu v mnohých chvílích různými způsoby a jsem Vám za to velice vděčný. Chtěl bych poděkovat všem zaměstnancům ze třetího patra v čele s paní doktorkou Vochozkovou za to, že pomohli tatínkovi v návratu do normálního života po těžké nemoci. Bez jejich láskyplné péče a kvalitní rehabilitace, kterou mu poskytli, by se mu to nikdy nepodařilo. Nikdy nezapomenu na osobní angažovanost a lidský přístup paní doktorky Vochozkové, jsem přesvědčený, že mu tím umožnila prožít několik let spokojeného života (nemocniční prostředí by pro něj v jeho stavu bylo velice stresující a určitě by se to negativně projevilo). Děkuji, paní doktorko! Jsem vděčný všem ze třetího patra a všem, kdo umožnili tatínkovi prožít u Vás několik sociálních pobytů, při nichž se díky láskyplné péči cítil jako doma. Chtěl bych velice poděkovat všem zaměstnancům denního stacionáře, kam jsme dlouhodobě docházeli. Taťka tam nacházel velice příjemné prostředí a nové podněty pro svůj život. Stacionář si zamiloval a v jednu těžší chvíli ho doslova vrátil do života. Na dny ve stacionáři se do posledních chvil velice těšil a naplňovaly ho radostí. Chtěl bych Vám, Sestro Konsoláto popřát mnoho sil a Božího požehnání ve Vaší nelehké práci, kterou tolika lidem pomáháte a děláte radost. Všem Vašim podřízeným pak přeji hodně zdraví a radosti z krásné práce, kterou dělají. Člověk by se měl snažit svůj život naplnit smysluplnou činností a Vám všem se to daří měrou vrchovatou. Doufám, že mi čas a síly dovolí zůstat s Vaším skvělým Domovem v kontaktu. Velice Vám za to děkuji. S přátelským pozdravem Josef K.      

3. 4. 2015

Vážená sestro Konsoláto,  
dovoluji si Vám opravdu upřímně poděkovat za projevenou soustrast a podporu. Nikdy nezapomenu na pomoc, kterou jste poskytli mně i mojí mamince v jejím i mém těžkém období života. S úctou ing. Jan S.   

30. 4. 2015  

Vážená sestro Konsoláto,
vím, že budeme opakovat to, co již sdělila naše maminka, paní Ř., ale přesto máme potřebu ještě znovu poděkovat za vše, co Domov v Řepích pro našeho tatínka, pana Ř., učinil. To, že i personál doprovodil v úterý tatínka na jeho poslední cestě, nám vehnalo do očí ještě více slz, kterých i tak bylo dost, ale byly to slzy vděčnosti a poděkování za to, jaký přístup váš Domov ke svým "obyvatelům" má. Dovolte mi ze srdce poděkovat za přístup a práci všech v Domově, která je neocenitelná. S hlubokou úctou Šárka H. a Radek J.

18. 6. 2015

Dobrý den,
děkujeme Vám  za projevenou účast. Chtěli bychom  Vám a také celému kolektivu Vašeho zařízení mnohokrát poděkovat za vynikající péči a lidský přístup, který jste věnovali naší mamince v době,  kdy byla Vaší pacientkou.
S pozdravem a ještě jednou velké díky K.    

1. 8. 2015

Sestro Konsoláto, děkujeme Vám i Vašim zaměstnancům za přátelský a mimořádně lidský přístup k paní Evě Vrabcové – a vlastně k celé naší rodině. Ráda bych Vám ještě jednou poděkovala za péči, kterou jste v Domově sv. Karla Boromejského tetě poskytli. Všichni zaměstnanci oddělení ve druhém patře budovy, kde teta pobývala, byli velmi vstřícní, laskaví a  trpěliví a pobyt tety u vás tak učinili příjemným. Teta stále velmi vzpomíná na Váš Domov a na ošetřovatele v něm. Jana J.

2. 8. 2015

V sobotu 11. února 2006, při příležitosti svátku Panny Marie Lurdské, jsem se připojila ke skupince gratulantů, v jejichž čele byl Otec Daniel Janáček a sestra Konsoláta, spolu se zdravotnickým personálem Domova.  S náručí plnou karafiátů jsme navštívili všechny pacienty, abychom jim popřáli ke Svátku nemocných. Toto setkání s babičkami ve věku 80  až 100 let ve mně zanechalo nezapomenutelné zážitky. Jejich radost z našeho příchodu byla patrná ze šťastného pohledu, který vzápětí střídaly slzy dojetí , stařenky nešetřily ani projevy vděčnosti za pouhé vlídné slovo či pohlazení. Setkání s těmito lidmi, kteří přes vysoký věk a často i značné zdravotní problémy se dovedou radovat z maličkosti, mě přivedlo k zamyšlení se nad skutečností, že dokud je člověk schopen reálného myšlení a sebeobsluhy, neměl by zoufat nad svými problémy, které bývají malicherné v porovnání s nemohoucností a často i myšlenkovou zmateností druhých. Naopak by měl za tyto dary děkovat Pánu Bohu.  Chtěla bych nejen svým jménem, ale i za všechny pacienty Domova, vyslovit poděkování sestrám boromejkám a všem ostatním zaměstnancům za realizování myšlenky pomáhat potřebným a umožnit starým lidem důstojně dožít poslední dny jejich životní pouti. Ne všechna zařízení tuto zdánlivou samozřejmost splňují, jak jsem měla sama příležitost se přesvědčit při několika návštěvách v domovech důchodců či LDN. Poděkování náleží jim i ostatním zaměstnancům Domova za vzornou péči o nemocné, ale i za jejich vlídné zacházení s nimi. Vždyť vlídné slovo, úsměv nebo pohlazení bývá často tím nejúčinnějším lékem zvláště pro bezmocného a osamělého člověka. ( Hana K. )


Poděkování od manželů Vodrážkových za paní V
Vážená sestro Konsoláto,
sdílíme s Vámi radost z krásného ocenění- ceny Makropulos. Je to zúročení práce a přístupu Vás i  Vašich zaměstnanců k  pacientům Vašeho domova. Po celou dobu pobytu naší maminky paní Nadi Vondrové ve Vašem zařízení jsme svědky profesionálního a zároveň lidského a laskavého přístupu k nemocným a starým lidem,kteří u Vás často tráví zbytek svého života. Po každé jsme se  setkávali se vstřícnými, usměvavými a pohodovými lidmi, ať jde  o lékaře,  sestřičky či ostatní personál. Rádi bychom Vám vyjádřili dík a s Vámi se rádi sešli osobně. Sdělte, prosím, kdy bychom Vás mohli navštívit.  S úctou manželé (Naďa a Václav V. )   


Poděkování za paní B. od dcery:
Pani Dlasková, chtěla bych Vám všem v Domově sv. Karla Boromejského  poděkovat za péči, kterou jste mamince dali, za pohotovou pomoc Domova rychlým umístěním maminky, když na tom byla opravdu moc spatně, i za její podporu, lékařkám, které se o maminku staraly a za  jejich profesionální a lidský přístup. Vám, pani Dlasková, za pomoc v organizaci sociálních věcí i za první vstřícný pohovor, také sestřičkám a prostě všem, kteří s takovou péčí a lidskostí a taky i s humorem se starají o starší lidi, kteří potřebují pomoc. Také těm, kteří mi radili, abych v těch nejtěžších chvílích byla u maminky a mluvila na ni, i když vůbec nereagovala. Teď už je na tom maminka mnohem lépe a je to zásluhou vás všech. Dovedu to o to víc ocenit, že jsem sama lékařka.   
( MUDr. Hana B. Poděkování za péči o pana Bohumila H )


Moje maminka, paní Alena M. byla v Domově pouze tři týdny  a už si ani neuvědomovala, kde je. Ale já i všichni moji blízcí, kteří jsme ji navštěvovali, jsme si to uvědomovali velmi dobře. To krásné prostředí Domova a hlavně jednání a chování všech sester i lékařů, to je něco, na co nikdy nezapomenu. Proto vám všem chci moc poděkovat nejen za moji maminku, ale za všechny, o které jste se tak úžasně a s láskou starali a staráte a jistě budete starat i v budoucnu. Ještě jednou Vám děkuji za všechno, co dobrého děláte a přeji Vám a všem Vašim spolupracovníkům hodně Božího požehnání ve Vaší práci. ( Daniela P. ) 


“Dovolte mi poděkovat za všechnu laskavou, obětavou a kvalifikovanou péči, kterou jste věnovali od chvíle přijetí až do rozloučení mojí paní a celé naší rodině. Nikdy nezapomeneme! Dovedete vytvořit místo, prosycené atmosférou přirozené laskavosti, odbornosti a důvěryhodnosti.“ (PhDr. Josef H.)


„Nejsem člověk, který by si liboval ve psaní, ale pobyt našeho tatínka u Vás na nás nechal velice silný dojem. Je obdivuhodné, jak personál s naprostou profesionalitou, ale i lidskostí se stará o své pacienty. Děkuji paní primářce, sestrám i všemu pomocnému personálu za neutuchající přívětivost, ochotu a snahu zmírnit všecky bolesti. Jsem ráda, že se v našem tolik kritizovaném zdravotnictví najdou zařízení a lidé, kteří pomohou pacientům v jejich zdravotních problémech vzornou péčí, láskyplným přístupem a teplým lidským slovem. Všem známým budu předávat jen a jen kladná doporučení.“ (ing. František D.)


„Nesmírně si Vás vážím a nikdy Vám za tatínka nebudu dost vděčná. Měl Vás moc rád.. Nevím, jak vyjádřit vše, co nyní cítím, a tak alespoň posílám poslední básničku, kterou tatínek u Vás a pro Vás  napsal, už chvějící se rukou.  Děkuji celému Domovu, ostrovu snad nadpozemskému...“ (Ivana D.)


„Obdivuji citlivý přístup lékařek a všech sester, s jakým optimismem zvládají obtížnou práci, s úsměvem a pochopením se snaží pomoci všem nemocným a vytvářejí pro ně na přechodnou dobu náhradní  d o m o v .“ (MUDr. Olga J.)


„Nevím, jak popsat nevšední laskavost, vstřícnost, trpělivost, vysoce lidskou i profesionální kvalitu péče veškerého personálu... Kdybych měla nějak zanést do grafu spokojenost s péčí, které se pacientům dostává, musela bych nakreslit rovnou čáru.... Přeji vám všem, abyste nikdy tuto lásku a energii neztráceli a abyste sami lásku a radost dostávali. Obdivujeme, jak jste dokázali vytvořit prostředí, které v kontrastu s okolní realitou, působí zvláštní klid, mír a pohodu...“ (Milena a Julius S.)


„Jsem nesmírně šťastná, že moje maminka má možnost být ve Vašem Domově. Při každé návštěvě se znovu a znovu přesvědčuji nejen o příjemném prostředí, ale zejména o nesporných lidských i profesionálních kvalitách všech Vašich zaměstnanců. Jsem si jistá, že bych nenašla jiné místo s tak laskavými a starostlivými ošetřovatelkami i pomocným personálem, kteří svou práci dělají s láskou a úctou.“ (Alena P.)


„Cítíme ve Vašem Domově lásku, světlo a teplo. V takovém prostředí je radost pracovat a práce se může stát životním posláním.“   (Olga F. s rodinou)


„Moje manželka je v perfektní péči Vašeho personálu. U vás všech si obzvlášť vysoce cením taktního a citlivého přístupu, který nám oběma pomáhá překonávat úzkost, napětí, umožňuje znovu získat sebedůvěru, naději, životní optimismus... Za vše Vám velmi děkuji!“ (PhDr. Ladislav K.)


„Téměř denně na Vás všechny vzpomínáme a děkujeme Vám za úžasnou péči, které se u Vás dostalo naší mamince. Uvědomujeme si, jak nesmírné úsilí mnoho lidí vynaložilo, aby svůj život dožila v klidu, čistotě, bezpečí – mezi vámi, vzácnými lidmi. Děkujeme všem, kdo se o ni starali, za krásný přístup, trpělivost a vždy vlídná slova, která pro pacienty máte. A nejen pro pacienty, ale i pro nás, příbuzné, kteří se v nemoci našich drahých ocitáme v situaci, kterou jsme si dřív neuměli představit a v které jsme poprvé v životě...“ (PhDr. Jana P. a MUDr. Daniela H.)  


"Děkuji Vám za mail a útěšná slova... Je velmi povzbuzující vědět, že vůbec existuje místo, jako je Domov sv. Karla Boromejského, kde se s lidmi, kteří se ocitli v situaci, kdy potřebují pomoc druhého člověka, zachází tak krásně, lidsky a důstojně! Mým velkým přáním je, aby takových míst, jako je to Vaše, bylo mnohem více. Jednání s Vašimi spolupracovníky bylo pro mě vždy velkým zážitkem, povzbuzením, velkou oporou! Kontakt se soc. pracovnicí Klárou Dlaskovou byl vždy korektní, profesionální, strukturovaný, míra její empatie a podpory mi dodávala sílu a naději. Stejně tak krásný byl rozhovor se soc. pracovnicí Lucií, několik hodin po úmrtí mého tatínka mi věnovala vzácný čas a její duchovní podpora mě povzbuzuje doteď. Děkuji tedy všem, s kterými jsem se u vás setkala, děkuji vám za tu nesmírně užitečnou a krásnou práci, kterou děláte, děkuji Vám za Vaše pozvání na zádušní mši. Budu se snažit být v té době v Praze a ráda se jí zúčastním (paní doktorka žije ve Švýcarsku). S přáním všeho nejlepšího a mnoha vděčnými pozdravy Blanka J.  (září 2013)"


Moje maminka je v tady Domově a já jí říkám, že to je Hawai :-). Samé úsměvy, krásné prostředí, milí lidé a podle mě oáza pro lidi, kteří už nemohou být sami. Děkuju děkuju děkuju. Jezdím s maminkou na vozíčku po krásné zahradě, posloucháme ticho, obdivujeme kytky, stromy a obdivujeme práci pečlivých a hlavně usměvavých zahradnic :-)
Z jedné vycházky jsme se vracely právě, když přijížděli popeláři. Zajela jsem s vozíčkem ke kraji, aby páni popeláři mohli projet, zvednu hlavu a vidím, že pan popelář na maminku mává a ona na něj. Na dotaz "vy se znáte?" řekla, že ne. A když jsme auto dojely, pan popelář povídá : "Zdravím, jakpak se máte teta?"  Maminka blaženě odpověděla, že skvěle. Načež od pana popeláře přišla i rýmovaná odpověď. "Mám se skvěle, přijde Jů a Hele." A tak jsem zjistila, že tady v Domově jsou pozorní a laskaví "i popeláři"  :-)). Děkuju. Jsem moc ráda, že tady maminka je a že má krásné dny. Děkuju všem co se starají o chod tohoto láskavého  Domova. ( Edita D. )


Vážená sestro Konsoláto,
ráda bych vyjádřila touto cestou velký dík Vašemu Domovu a jsem nesmírně vděčná, že byl umožněn mé mamince Martě Vítkové doléčovací pobyt u Vás. Jsem obyvatelkou Řep, o Domově čtu pravidelně v Řepské 17, nyní mám možnost poznat, jak úžasně a s citem je u Vás nejspíš povětšinou o seniory postaráno. Smekám před veškerým personálem, který se na péči podílí. Musím se též zmínit o zpříjemnění chvil v podobě pořádaných koncertů (naprosto úžasný a nezapomenutelný byl Břevnovský sbor). A v neposlední řadě velmi děkuji ošetřující lékařce MUDr. Vochozkové.

15. 4. 2018

Dobrý den, předem děkuji a za projevenou účast k naší bolesti i za modlitby. Největší díky však patří za umožnění velmi těžkého, ale přesto důstojného odchodu naší maminky. Prosím převelice toto díky předat celému personálu domova – nejvíce však 2. patru, kde se o maminku velmi profesionálně všichni starali. Za laskavý přístup k mamince i k nám a který  mírnil naši bolest, také za pěkné prostředí, kde nám bylo umožněno být s maminkou každý den a v soukromí. Přeji vám všem hodně sil ve vašem úsilí pomáhat potřebným. S úctou Irena P.

5. 4. 2018

Vážená sestro Konsoláto, jménem rodiny U. Vám chci upřímně poděkovat za péči o naši milovanou maminku paní Jarmilu U.. Přijali jste ji opětovně pod svou střechu, profesionálně a lidsky jste se o ni starali v posledních dnech jejího života. Nám jste pak poskytli vědomí, že je o ni dobře postaráno, když my sami jsme již péči o ni nemohli zabezpečit. Maminka zemřela důstojně, v klidu, pokoji a smířená. Velice si ceníme práce veškerého personálu, především paní doktorky, pana Ládi a sestřiček a ošetřovatelek, které neznáme jménem. Přejeme Vám, abyste dál dokázali s hlubokou obětavostí, péčí a láskou pečovat o svěřené nemocné. Máte těžkou práci, ale dokážete se i usmívat a dodat všem klid a naději. Hana U.

27. 3. 2018

Vážená sestro Konsoláto děkuji za projevení účasti s úmrtím naší maminky , babičky a prababičky pani Josefy J. Moc děkuji za úžasnou péči. Ivana S.

12. 3. 2018

Dnes je to přesně měsíc, co nás moje maminka, paní Jarmila J., opustila. Do poslední možné chvíle jsem se snažila mít maminku doma. Když ale na konci loňského roku onemocněla a její zdravotní stav se v nemocnici natolik zhoršil, že už bych, ani s pomocí pečovatelské služby, péči o ní nezvládala, snažila jsem se najít místo, kde bych věděla, že o ni bude dobře postaráno. A to jsem u vás našla! Byla jsem moc ráda, že jste maminku přijali právě k vám, velmi si toho vážím. Chtěla bych vašemu Domovu ještě jednou poděkovat za výbornou péči do posledních chvil maminčina života. Jsem moc ráda, že během svých posledních dní byla právě u vás, ve velmi příjemném prostředí, s milým a ochotným personálem. Tímto bych opravdu chtěla moc poděkovat a pochválit všechny zaměstnance oddělení 2. patra. M. T.

9. 3. 2018

Tisíceré DÍKY za všechno! Vím, že o tatínka nemohlo být lépe postaráno!!!! Byli jsme opravdu šťastní, že tatínek u Vás strávil poslední chvíle svého života. Obrovské díky všem, kteří se o tatínka obětavě a s laskavostí starali!!!! Není to vůbec samozřejmé.... Moc prosím, vyřiďte  jim to. Veronika N.

21. 2. 2018

Děkujeme za vánoční přání. Také vám všem přejeme krásné prožití Vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku. Stále vzpomínáme na laskavou a milou péči, kterou všem poskytujete a poskytovali jste jí i mé babičce. Jan a Markéta S. 

19. 12. 2017

Dovolte mi, abych Vám s blížícími se vánočními svátky ještě jednou ze srdce poděkovala za sebe i za svou maminku. Děkuji všem, kdo se o maminku vzorně staráte, zejména lékařům, sestrám i obětavým ošetřovatelům. Jsem moc vděčná i těm, kdo se u ní zastaví „jen tak“, aby jí řekli milé slovo. Díky všem je maminka u vás spokojená a klidná. Velmi si vážím hluboce lidského přístupu vašich sociálních pracovnic. Petruška, která má maminku na starosti, mi velmi pomáhá zajišťovat péči o ni. Přeji Vám i celému Domovu, všem, o které se staráte a těm, i všem, kteří tuto na výsost humánní službu prokazují, abyste měli klidné dny adventní a pak požehnané svátky vánoční. S úctou, láskou a nadějí M. G.

10. 12. 2017

Vážená sestro Konsoláto, moc děkujeme za možnost, že babička mohla poslední chvíle prožít v Domově svatého Karla Boromejského. Děkujeme za veškerou péči, starostlivost i přímluvné modlitby, které jste ji věnovali a věnujete. Moc si toho vážíme a vyjadřuji Vám tímto naši vděčnost. Ať Vás Pán Bůh provází milostí i požehnáním. David F. s rodinou.

25. 11. 2017

Mnohokrát děkujeme za péči v posledních dnech života našeho tatínka a zároveň za přátelské prostředí, každodenní péči a nesmírnou ochotu a svědomitost všech ve 3. poschodí Vašeho zařízení. S úctou a pozdravem rodina K.

20. 11. 2017

Je to u vás úžasné.. už když se vejde do Domova, člověka osloví vlídné prostředí, péče – to je nádhera, to se nevidí... jsme velmi spokojeni. Jiří V.

11. 10. 2017

Sestro Konsoláto, zítra odpoledne přijdu do Domova. Kdyby vám vyšlo 10 minut času, ráda bych vám osobně poděkovala. Maminka je moc pokojená a my taky. Úžasné chování personálu, vstřícnost, ochota, ohleduplnost. Všechnu chválu, kterou jsme o Vás slyšeli, můžeme jen potvrdit.  Eva L.

6. 9. 2017

Dobrý den, paní magistro, děkujeme Vašemu Domovu sv. K.Boromejského za péči o maminku, paní Marii B. S Vaší péčí jsme velice spokojeni i s prostředím, ve kterém Vaši pacienti pobývají. Děkujeme ještě jednou, s pozdravem B., Praha 6.

6. 9. 2017

Děkuji Vám i všem z druhého patra. naprosto úžasná péče o všechny pacienty! Děkuji, bez vás všech bych to nedala... díky, díky - z celého srdce! M. H.

14. 8. 2017

Ještě jednou chci poděkovat za Vaši neuvěřitelnou vstřícnost a lásku, kterou obohacujete všechny ostatní. Díky Vám měl můj otec možnost dožít v prostředí plném lásky, porozumění a lidské pokory. Aleš K.

28. 6. 2017

Dobrý den sestro Konsoláto,  
Děkuji Vám ještě jednou za péče Domova a milou atmosféru, která umožnila mamince v klidu prožít její poslední dny. S pozdravy Dana R.

28. 6. 2017

Dobrý den, na Váš dotaz Vám sděluji smutnou zprávu, že maminka pí S. Ida dne 29.12.2014 zemřela ve věku 79 let. Po odchodu od Vás pobývala v DS Vršovický zámeček a na můj dotaz, kde se jí líbí více, odpovídala, že u Vás!!! Jsem si jistá, že to bylo lidským a osobním přístupem k pacientům! Vzpomínáme také na procházky s ní na vozíčku Vaší krásnou a udržovanou zahradou!!! Byla vždy radost v tom romantickém prostředí posedět a vyprávět. Přeji Vám a celému Vašemu kolektivu příjemnou pohodu v nadcházejícím velikonočním období. S pozdravem Stanislava S. s rodinou

29. 3. 2017

Hezký den, sestro Konsoláto. Rádi bychom Vám poděkovali za péči našeho tatínka Ing. L.. Byli jsme velmi spokojeni, o našeho tatínka bylo postaráno s tou největší pečlivostí. Budeme Váš domov rádi doporučovat. Včera měl tatínek pohřeb .Rozloučili jsme se s ním důstojně, vzdali jsme mu poslední poctu. Cítíme, že nám bude chybět. Děkujeme za Vaši ochotu a trpělivost, vděční sourozenci P.H. a M.L.

23. 2. 2017

Dobrý den, sestro Konsoláto. Je to několik dní , co jsem si odvezla maminku po pobytu u Vás. Díky Vám se  po svém malém úraze máma dala rychleji dohromady a co jsme před tím nezvládali , jako je např.  vstávání z postele  a různé životně důležité potřeby, se nám daří lépe řešit. Navíc jsem se jak já tak máma u Vás setkaly s neuvěřitelně laskavým přístupem, a to všech lidiček, kteří se o všechny starají. Chtěla jsem Vám a opravdu moc poděkovat za vřelý přístup a vše, co  děláte. Měla jsem možnost se seznámit s několika různými zařízeními tohoto typu i domovů pro seniory (Máme ještě jednu babičku  na Trutnovsku) všude se snaží být samozřejmě příjemní laskaví apod.  U Vás, to ale vřelou atmosférou neuvěřitelné ochoty opravdu dýchá od prvního vstupu do objektu a od první  komunikace s kýmkoli. Maminka byla poprvé v jiném zařízení než doma ( nepočítám lázně apod.) jsem ráda, že byla právě u Vás. I ona byť to pro ní byla novinka, vše znala jen z tzv. vyprávění svých kamarádů důchodců… byla u Vás tzv. ráda. Snažíme se o péči v domácím prostředí, ale jsou okamžiky, které se nedají předpovídat a člověk nemůže být připraven úplně na vše. Chtěla jsem Vám ještě jednou opravdu poděkovat za vše, co jste pro nás udělali a děláte pro všechny  kolem sebe.  Mě to také velmi pomohlo jak osobně, tak pracovně a mámě  obzvlášť. Děkuji! S pozdravem Jana K.

22. 2. 2017

Vážená sestro Konsoláto, v pátek jsme s kolegyněmi navštívily Váš Domov v Řepích v rámci několika sociálních šetřeních u klientů. Dovoluji si tímto poděkovat za vřelé přijetí oběma sociálním pracovnicím Bc. Kateřině Aubrechtové a Mgr. Petře Kornienkové, které nám byly úžasnými průvodkyněmi v příbězích klientů. S velkou mírou profesionality a empatie řešily naše dotěrné dotazy a byly nám velkou oporou při komunikaci s klienty, personálem i rodinami.Velice si ceníme péče a služeb, které pro klienty děláte, jak o ně s celým týmem pečujete a jsme rády, že jste …S pozdravem, úctou a přáním hezkého dnešního dne i všech dalších Jana H., vedoucí Domova pro seniory

6. 2. 2017

Po vážné mozkové příhodě, která ho postihla, se nám díky mimořádné vstřícnosti a pochopení řádových sester i ochotného civilního personálu podařilo umístit našeho „Jožana“ v Domově sv. Karla Boromejského v Řepích.  Během doby, kdy tam pobýval, jsme se denně setkávali s fantastickým nasazením, s jakým se o tamní těžce nemocné a často zcela nemohoucí pacienty veškerý personál stará. Trpělivost, ochota, respekt, pokora, vlídné slovo a těžká práce vykonávaná s úsměvem jsou opravdu obdivuhodné, služba pacientům je tu mimořádná. Chci vám vyslovit velké poděkování za to, jak jste se báječně o mého muže starali v závěru jeho života. I díky vaší péči odešel klidně a smířeně, bez bolesti a strachu. To, jak pečujete o klienty "Domova", zasluhuje obrovský obdiv. Ještě jednou vám z celého srdce děkuji a doufám, že vás brzo budu schopná navštívit. S přáním pevného zdraví vaše Václava H. 

25. 10. 2016

Dobrý den sestro Konsoláto!
Navazuji na naši schůzku a ještě jednou děkuji moc za svoji babičku, která ve vašem svatém domě strávila 3 krásné měsíce! Jelikož já babičku znám a vím, v jakém stavu k vám přišla, tak mohu jednoznačně říct, že rozkvetla :-) Já sám jsem ze svých návštěv poznal a pochopil, jak péče v Domově sv. Karla Boromejského funguje a za to máme mé veliké uznání a obdiv! Jestli mohu krátký vzkaz a poděkování všem zaměstnacům:
Pokaždé, když jsem vstoupil do Domova sv. Karla Boromejského, jsem se ocilt v jiném světě, který je naplněném obětavou prací všech zaměstanců o seniory. I přes skutečnost, že tato práce je velice náročná, tak jsem se zde velice často setkal s úsměvy, milým vystupováním a přátelským přijetím. Na tomto místě staří lidé získavají zpět důstojnost svého stáří a naději, která je snad nejdůležitější. Děkuji moc za svoji babičku! S pozdravem a úctou Jan B.

 

Vážená sestřičko,
dovolte mi touto cestou Vám ze srdce poděkovat za možnost,  umístění dcery po operaci do Domova  a za úžasnou péči  ošetřovatelského kolektivu. Byl to dar z nebes, který jí významně pomohl na cestě k uzdravování a já i celá rodina jsme Vám nesmírně vděční.
Přeji Vám klidné dny letní pohody,  vše nejlepší a ať se Vám daří ve všem, co konáte pro dobro bližních. S úctou Helena Z.

 

Poděkování studentky za dobu stáže v Domově 2016:
Sestro Konsoláto, chci Vám alespoň tímto neosobním způsobem vyjádřit obrovské poděkování za umožnění vykonat svou praxi u Vás v Domově sv. Karla Boromejského.       Po celou dobu jsem většinu času strávila v přítomnosti velice srdečné a čestné ženy - Jany Hejzlarové. Kéž by na světě bylo více takových osob. Přístup paní Jany k uživatelům služeb je téměř nevídaný, je skvělé vidět, že svou profesi nebere pouze jako práci, kterou si musí odbýt, nýbrž jako poslání. Veškerá její činnost je odváděna s upřímnou láskou, která vychází z jejího nitra, do všech činností dává neuvěřitelný kus sebe samotné. Nejen že pro mě byl přínosný čas strávený při činnostech s ní, ale i veškeré informace, které mi na základě obdivuhodných zkušeností sdělila nebo dopomohla zjistit. Dnes se takové jednání nevidí často a o to více byla silnější má potřeba Vám napsat. Praxe pro mě byla velmi přínosná pro získání profesních zkušeností, ale zároveň mě onen čas obohatil zejména na takové té osobní a spirituální rovině. Děkuji Vám!  S přáním všeho dobrého srdečně zdraví. Diana Š. (studentka HTF UK v Praze)

 

Dovolte prosím, abych Vaším prostřednictvím vyslovila upřímné poděkování za vzornou péči ve Vaší LDN, kde jsem ležela přes dva měsíce. Veškerý ošetřující personál, od lékařky, sester, rehabilitačních pracovníků, uklizeček přes výbornou kuchyni se víc než vzorně starají o pacienty. Proto přikládám opis dopisu, určeného Úřadu městské části Praha 17, odd. zdravotnictví, jakožto poděkování za vynikající práci Vašeho Domova. Byla jsem u Vás velice spokojená po všech stránkách. Do další práce Vám přeji hodně a hodně duševních sil.
S pozdravem Jiřina Z.

 

Velikonoční dopis od bývalé pacientky, paní Marie J.
Vážení přátelé, vážená sestro Konsoláto a všichni moji milovaní. Přicházejí velikonoční svátky a já, Marie Juklová, vám ze srdce přeji pěkné prožití těchto krásných svátků ve zdraví a spokojenosti a Božího požehnání. Z Vašeho milého dopisu k vánocům jsem měla velkou radost. Omlouvám se, že jsem neodepsala, měla jsem chřipku. Byla jsem i v Thomayerově nemocnici. Bolí mě i celá páteř, ale při tom jsem ráda veselá, snažím se hodně chodit v zahradách, máme tu dvě. Velká zahrada je plná různých stromů a cestiček. Druhá má víc borovic a malý záhonek s růžemi. Mám nařízeno od lékaře hodně chodit a já chodím ráda, s chodítkem, také chodím cvičit, byla jsem Sokolka, ale všecky cviky už mně nejdou. Musím Vám říct, že 29. prosince 2016 mi bude 90 let, to mně to uteklo, celý život. Máme tu také hodně hudby, můžeme malovat, navlíkat korálky, modelovat, také máme cvičení paměti. Na vás všecky moc vzpomínám, taky na vaši krásnou zahradu, kam mě dcerka Jarmila ještě vozila na vozíčku. Vzpomínám na paní doktorku Naděždu Vochozkovou a na druhou lékařku, kterou jsem zapomněla, jak se jmenuje, též na pana faráře Jana, na všecky řeholní i civilní sestřičky. Loučím se s přáním, aby vám všem Pán Bůh dal hodně a hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.   Vaše Marie J., Domov seniorů Chodov.

2016

Otci bylo u Vás dobře. Často mi říkal, jak se o něj všichni dobře starají. A když jsem se před časem bavili vzpomínkami na jeho dětství, na různá místa, kde žil, řekl mi, že teď je doma tady, v Domově. Vždycky cítil, že se mu Boží pomoci dostává skrz Vaše ruce i Vaše modlitby. Byl jsem se s ním dnes rozloučit se setrou i bratrem a shodli jsme se, jaké bylo pro nás všechny požehnání, že mohl náš otec trávit svůj poslední čas zrovna zde. Máme Vám za mnoho co děkovat a také Vám děkujeme. Za velkou pomoc i radost, kterou předáváte. Hanuš H. jr.

 

Byla jsem smířená s tím, že až nastane čas k trvalému přemístění, těžko najdu zařízení, které by se mohlo rovnat tomu vašemu. Těším se na naše společné setkání a Vám nepřestanu být nikdy v životě vděčná. Tatínkův pobyt u vás nám oběma nádherně rozsvítil kus života a to je moc prima. S díky, úctou a pozdravem. Zuzana Č.

 

„Váš Domov je důkazem, že staří lidé mohou dožít v důstojných podmínkách a jednání veškerého personálu působí jako balzám na duši...  (JUDr. Lenka V.)

 

„Chtěli bychom poděkovat Domovu za přijetí a úžasnou péči o naši maminku, babičku a prababičku. Nelze popsat než jen vděk za možnost strávit její poslední dny v tak vstřícném a lidském prostředí. Vy všichni, kteří jste o babičku pečovali, máte naši úctu za úsilí a lásku, kterou jste jí věnovali.“ (Rodiny B., Š. a M.)

 

„Chci poděkovat za mimořádnou péči paní primářky a za velice krásný a lidský přístup všech – sester i sociální pracovnice. Celková atmosféra krásně charakterizuje Vaše charisma, rodinného ducha a službu milosrdenství, která je zde cítit na každém kousku tohoto místa. Nesu si tuto zkušenost jako velké životní obohacení a ještě jednou Vám děkuji za vše, co jste pro moji matku udělali.“ (Miroslav Ř.)  

 

„Zejména chci poděkovat paní doktorce, všemu ošetřovatelskému personálu i rehabilitačním pracovnicím, díky nimž se moje maminka naladila do optimistické a radostné polohy s nabytím pevné  vůle a chuti do života, a to s přispěním velmi náročné práce obětavých a vždy usměvavých sestřiček, vždy ochotných být nablízku, kdykoliv maminka jejich pomoc potřebovala. Byl jsem také vděčný za možnost docházení do denního stacionáře, kde maminka navázala přátelské kontakty s lidmi a měla každodenní pestrý program, který pomohl procvičovat paměťové schopnosti a odstraňoval pocity osamělosti. Také sociální pracovnici patří velký dík za vždy ochotnou pomoc s vyřizováním nejrůznějších záležitostí.“ (Otokar F. a Zdenka F.)

 

“Dík Vám všem patří za bezpečnou moudrost lékařského doprovázení, tichou, profesionální jistotu, s níž sestry bez výkyvů poskytovaly perfektní ošetřovatelskou péči, důstojnost a ochranu, jíž se mamince dostávalo, perfektní, „voňavou“ čistotu bez ústavní strohosti, naopak s domácí atmosférou, vstřícnost k příbuzným s nepřetržitou možností návštěv, kultivovanost prostředí, spiritualitu, jež pomáhá překonat bídu tělesného strádání, klid pro celou rodinu, že o nejbližšího člověka je postaráno nejlepším možným způsobem...tím vším přispíváte ke kultivaci společnosti..." (MUDr. Zdenek K.)

 

„Cítíme ve Vašem Domově lásku, světlo a teplo. V takovém prostředí je radost pracovat a práce se může stát životním posláním.“ (Olga F. s rodinou)

 

„Moje manželka je v perfektní péči Vašeho personálu. U vás všech si obzvlášť vysoce cením taktního a citlivého přístupu, který nám oběma pomáhá překonávat úzkost, napětí, umožňuje znovu získat sebedůvěru, naději, životní optimismus... Za vše Vám velmi děkuji!“ (PhDr. Ladislav K.)

 

„Téměř denně na Vás všechny vzpomínáme a děkujeme Vám za úžasnou péči, které se u Vás dostalo naší mamince. Uvědomujeme si, jak nesmírné úsilí mnoho lidí vynaložilo, aby svůj život dožila v klidu, čistotě, bezpečí – mezi vámi, vzácnými lidmi. Děkujeme všem, kdo se o ni starali, za krásný přístup, trpělivost a vždy vlídná slova, která pro pacienty máte. A nejen pro pacienty, ale i pro nás, příbuzné, kteří se v nemoci našich drahých ocitáme v situaci, kterou jsme si dřív neuměli představit a v které jsme poprvé v životě...“ (PhDr. Jana P. a MUDr. Daniela H.)

 

Dobrý den, chtěla bych vám touto cestou poděkovat za vaši obětavou práci, za Váš vřelý přístup k nemocným. Měli jsme u vás tatínka jen krátce, přesto vám děkuji za vaši laskavou péči a ochotu.Děkuji!
Iva Š.

18. 7. 2014

Náš smutek zmírňuje vědomí, že tatínek strávil poslední měsíce života ve velice příjemném prostředí, včetně vynikající péče lidí, kteří jsou plni pochopení pro staré a bezmocné.
Miroslava F.

6. 1. 2015

Vážená sestro představená,
veškerá slova, která Vám chci sdělit jako poděkování za starost o tatínka, nemohou nikdy vyjádřit tu skutečnost, jakou jsem prožíval po dlouhé období, kdy jsem za tatínkem docházel a viděl jakou péči Vaši zaměstnanci vykonávají. Znám množství pečovatelských domů a soc.ústavů, ale zde je mimo opravdu dokonalé péče ještě dáváno mnoho lásky,úsměvů a duchovní radosti. Velmi rád budu do Domova sv. Karla Boromejského příležitostně přicházet. Zdeněk Ž.

28. 4. 2015

Milá, drahá sestro Konsoláto,
mockrát Vám za celou rodinu děkuji za Vaše slova útěchy, hodně to pro nás znamená..
Mrzí mě, že jsem s babičkou Věrou nemohla být ve chvíli rozloučení, ale vědomí, že několik posledních měsíců svého života mohla prožít v tak pečujícím, lásky a přijetí-plném prostředí, je velkou pomocí. Nikdy za to nepřestanu být vděčná osudu/Bohu a Vám osobně. Každá návštěva v Domově pro mě byla svým způsobem krásná, vidět a vědět, že existuje zařízení, kde lidé mohou dožít obklopeni vysoce profesionální a přitom neuvěřitelně lidskou péčí, je velmi úlevné a obohacující.. Možná to bude znít trochu divně, ale už teď se mi po Domově s jeho přátelskou a rodinnou atmosférou stýská... Jsme opravdu šťastni, že jsme měli možnost poznat krásné prostředí Domova a že naše milá babička mohla být doopatrována právě tam. Mějte se moc hezky, přeji Vám pevné zdraví a ať se Vám osobně i celému Domovu daří. S hlubokou úctou, Alena C.     

2. 3. 2015

Dovolte mi, abych Vám ještě jednou poděkoval za perfektní péči, kterou jste věnovali mému tatínkovi při jeho pobytu ve Vašem Domově. Vyřiďte prosím poděkování všem lékařům, zdravotním sestrám, rehabilitačním pracovníkům, sociální pracovnici a ostatnímu personálu za opravdu nadstandartní péči, se kterou se tatínek u Vás setkal.  Přeji DOMOVU SV. KARLA BOROMEJSKÉHO do dalších let mnoho zdaru při uskutečňování jeho prospěšné činnosti. Děkuji! Ing. Petr K.

23. 4. 2015

Vážená sestro představená,
veškerá slova, která Vám chci sdělit jako poděkování za starost o tatínka, nemohou nikdy vyjádřit tu skutečnost, jakou jsem prožíval po celé období, kdy jsem za tatínkem docházel a viděl jakou péči Vaši zaměstnanci vykonávají. Znám množství pečovatelských domů a soc.ústavů, ale zde je mimo opravdu dokonalé péče ještě dáváno mnoho lásky,úsměvů a duchovní radosti. Velmi rád budu do Domova sv. Karla Boromejského příležitostně přicházet. Zdeněk Ž.      

28. 4. 2015

Vážená sestro představená, moc děkuji za  službu, kterou jste pro maminku vykonali. Jsme a budeme Vám zavázáni. Umožnili jste mamince klidný a důstojný odchod a spolu s Vámi chci věřit, že díky Vám dostála pokoje a věčného štěstí. Bohužel jsem s ní nebyl v posledních chvílích, ale sestra u ní krátce před jejím odchodem ještě byla. A tak víme, že odešla ve spánku, bez bolesti.  Vyřiďte prosím mé poděkovaní veškerému Vašemu personálu, zejména pak ošetřovateli s culikem a ošetřovatelce velmi štíhlé s milou dcerkou a pečovatelce s rusými vlasy a paní doktorce a.... prostě všem, neb celý personal byl velmi milý a starostlivý. S úctou a pokorou Váš Jiří K.   

15. 5. 2015

Milá sestro Konsoláto,
moc jste nám i tátovi pomohla už tím, jaká jste, jakým způsobem pracujete,  respektive spolupracujete všichni v klášteře, jakou jistotu představujete.Díky tomu jsme si mohli s tátou užít poslední měsíce jen to hezké a zajímavé a všechnu pro nás časově a technicky složitou práci jsme mohli nechat na Vás.A do posledního okamžiku to bylo úžasné.Jsem Vám za to mooc vděčná.Netroufám si ani být úplně smutná, protože daleko víc cítím vděk za to,že se táta dožil patřičného věku  a přešel do těch jiných sfér bez viditelné úzkosti.
Ještě jednou velký dík za podporu i za účinnou pomoc a doufám,že se mohu ještě zeptat,zda bychom rozloučení mohli provést též u Vás v kostele. MUDr. Alena K.   

12. 7. 2015

Vážená sestro Konsoláto,  
dovolte mi, abych Vám a celému Domovu sv.Karla Boromejského poděkovala za velkou pomoc při péči o moji maminku paní Marii K.. Maminku jsem začala vozit do denního stacionáře  přibližně od roku 2001. Bylo tam o ni vzorně postaráno a personál byl obětavý a vstřícný. Tenkrát tam byla vedoucí paní Jana Hejzlarová. Pro mne to byla nesmírná pomoc a zázrak. To trvalo asi 3 roky. Pak už se stav zhoršil natolik, že maminku jsem vozit nezvládala.Opustila jsem zaměstnání a  pečovala o ni doma. Často jsem také využila krátkodobého umístění v Domově, když jsme s manželem potřebovali na pár dnů oddych.  Poslední roky byla maminka umístěná ve 3.patře, naposledy letos v září, kdy jsem byla na operaci. Péče byla opravdu bezchybná, maminka byla vždy vzorně opečovaná a spokojená, i když její vnímání reality bylo už minimální. Velice mi psychicky i prakticky pomohla i sociální pracovnice paní Vendula Bilyová, když jsem na tom byla opravdu špatně. Maminka mi 15.1.2011 po desetiletém společném boji s nemocí zemřela. Považuji za velké štěstí, že jsem s ní mohla být až do konce a rozloučit se s ní.  Děkuji mnohokrát za velkou pomoc. ( Dagmar H. )


Vážená sestro Konsoláto,
děkujeme Vám za vzornou péči o naši maminku a babičku pí. Alenu B, o kterou jste pečovali od 26. března do 28. prosince loňského roku. Vám osobně děkujeme za to, že jste nám přijetím naší maminky do domova pomohla vyřešit velmi tíživou situaci, kdy jsme péči o ni v rodinném prostředí již nemohli zvládat. Náš dík patří především sestrám, sanitářkám, pečovatelkám a všem zaměstnancům 3. stanice, kteří se o ni - pod vedením staniční sestry a  MUDr. K. Kuchyňkové - starali. Péče jí poskytovaná byla profesionální, naprosto spolehlivá, laskavá a ohleduplná. Zároveň jsme oceňovali vstřícné jednání plné porozumění vůči nám, rodinným příslušníkům, při našich častých návštěvách maminky. Děkujeme i všem klientkám vězeňské služby, které pomáhaly na oddělení a také maminku doprovázely na koncerty, různé společenské akce a nedělní bohoslužby. V neposlední řadě děkujeme také řádovým sestrám a Otci Janovi za duchovní péči a duchovní doprovázení v tomto - pro maminku i pro nás - nelehkém období. Na základě naší osobní zkušenosti můžeme potvrdit, že ve Vašem domově jsou klienti vnímáni jako lidé se všemi odpovídajícími fyzickými, duševními a duchovními potřebami a nacházejí zde domov, kde pociťují - v tomto nelehkém období svého života - skutečnou úctu a lidskou důstojnost. ( Marie a Vojtěch B.)


Vážená sestro Konsoláto,
dovolte mi, abych Vám touto cestou ještě jednou poděkovala za všechno, co jste dokázala udělat pro naši rodinu a hlavně pro maminku, která u Vás strávila své poslední dny.
Skoro Vás slyším, jak objektivně připomínáte, že je to společná práce všech, které kolem sebe v Domově máte, ale zrovna tak je pravda, že bez pevného vedení, nápadů a moderním slovem Vašich „manažerských schopností“ by Domov nebyl to, co je. Prošli jsme velmi těžkým obdobím a jsem opravdu moc vděčná za to, jak samozřejmě, ochotně a citlivě jste dokázali poskytnout pomoc, a k tomu ještě něco navíc. O to navíc je právě to, co v normálním životě postrádáme, v lepším případě si ještě dokážeme všimnout, že se vytrácí.  Nechci Vás unavovat dlouhým psaním. Vy jistě sama cítíte, co všechno bych chtěla říci a za co všechno poděkovat. Moc Vás obdivuji a vážím si Vaší práce. O Vašem Domově jsem mluvila na mnohých místech a všude jen v tom nejlepším. Navíc mě život mě zavál do nejrůznějších institucí /např. jsem dlouho pracovala na ministerstvu financí/ a i tam Vás znají a Vaší práci si považují. Pracuji i pro některé nadace a tak si dovolím tvrdit, že se určitě ještě setkáme. Závěrem bych Vám ráda popřála jen to nejlepší, hodně zdraví, pohody, požehnání a krásné dobré vůle kolem sebe. Věřím, že další úžasné nápady přijdou samy. V úctě, Ludmila N.


Vážená sestro Konsoláto,
můj tatínek, pan Bohumil H, je klientem Denního stacionáře Domova sv.Karla Boromejského. Dovoluji si nyní, na sklonku roku 2013, vyjádřit poděkování a vděčnost všem, kdo se podílejí na bezpříkladně laskavé péči nejen o našeho seniora. Sama pracuji s dětmi s postižením a tak vím, jak nelehká tato služba někdy je. Všude, kde jen mohu, se o tom, jaké laskavosti a vlídnosti se tatínkovi ve stacionáři dostává, zmiňuji. Nelze jinak.
Žel neoplýváme nyní hmotnými statky, které by nám umožňovaly ocenit tuto péči i finančně, jakkoliv by to bylo ocenění zasloužené. A tak prosím, vážená sestro Konsoláto, přijměte alespoň náš velký dík a přání požehnaného nového roku 2014. Hluboce se skláníme před prací Vaší i všech, kdo pečují a naše blízké v Denním stacionáři. S uctivým pozdravem Kateřina J.


„Váš Domov je důkazem, že staří lidé mohou dožít v důstojných podmínkách a jednání veškerého personálu působí jako balzám na duši..."   (JUDr. Lenka V.)


„Chtěli bychom poděkovat Domovu za přijetí a úžasnou péči o naši maminku, babičku a prababičku. Nelze popsat než jen vděk za možnost strávit její poslední dny v tak vstřícném a lidském prostředí. Vy všichni, kteří jste o babičku pečovali, máte naši úctu za úsilí a lásku, kterou jste jí věnovali.“ (Rodiny B., Š. a M.)


„Chci poděkovat za mimořádnou péči paní primářky a za velice krásný a lidský přístup všech – sester i sociální pracovnice. Celková atmosféra krásně charakterizuje Vaše charisma, rodinného ducha a službu milosrdenství, která je zde cítit na každém kousku tohoto místa. Nesu si tuto zkušenost jako velké životní obohacení a ještě jednou Vám děkuji za vše, co jste pro moji matku udělali.“ (Miroslav Ř.)  


„Zejména chci poděkovat paní doktorce, všemu ošetřovatelskému personálu i rehabilitačním pracovnicím, díky nimž se moje maminka naladila do optimistické a radostné polohy s nabytím pevné  vůle a chuti do života, a to s přispěním velmi náročné práce obětavých a vždy usměvavých sestřiček, vždy ochotných být nablízku, kdykoliv maminka jejich pomoc potřebovala. Byl jsem také vděčný za možnost docházení do denního stacionáře, kde maminka navázala přátelské kontakty s lidmi a měla každodenní pestrý program, který pomohl procvičovat paměťové schopnosti a odstraňoval pocity osamělosti. Také sociální pracovnici patří velký dík za vždy ochotnou pomoc s vyřizováním nejrůznějších záležitostí.“ (Otokar F. a Zdenka F.)


“Dík Vám všem patří za bezpečnou moudrost lékařského doprovázení, tichou, profesionální jistotu, s níž sestry bez výkyvů poskytovaly perfektní ošetřovatelskou péči, důstojnost a ochranu, jíž se mamince dostávalo, perfektní, „voňavou“ čistotu bez ústavní strohosti, naopak s domácí atmosférou, vstřícnost k příbuzným s nepřetržitou možností návštěv, kultivovanost prostředí, spiritualitu, jež pomáhá překonat bídu tělesného strádání, klid pro celou rodinu, že o nejbližšího člověka je postaráno nejlepším možným způsobem...tím vším přispíváte ke kultivaci společnosti...“ (MUDr. Zdenek K.)


„Za mámou jsem denně docházel a vždy jsem se setkával s příkladnou ochotou všech Vašich lidí a mohl vidět jejich práci při rozmanitých činnostech poskytování péče nemocným. Pacienti získávají veškerou potřebnou odbornou péči a musím ocenit lidský, vlídný a vstřícný přístup všech zaměstnanců k nim i k jejim rodinám. Za mámou jsem docházel v různých denních hodinách a vždy jsem se setkal s profesionálním přístupem bez ohledu na dobu mé návštěvy, třebas i v pokročilých hodinách. Nesmírně si práce Vás všech vážím a cením a vyjadřuji Vám všem úctu.“ (Ing. Petr M.)


„Pracoval jsem šedesát let jako psycholog a výzkumník ve zdravotnictví. Za celá ta léta jsem se nesetkal s tak vzácnou symbiózou dokonalé profesionality a humánního přístupu v péči o pacienty, jakou vidím u Vás při denních návštěvách u mé nemocné manželky, a to naprosto u všech pracovníků oddělení. Je mi též velkou oporou trpělivá vlídnost a vysoká odbornost všech pečujících.“ ( PhDr. Luděk K., CSc.)


"Ani se mi od Vás nechtělo domů - z té oázy klidu, pohody a vlidné péče, nejen hmotné, od kuchyně počínaje, ale i - a to především - péče duchovní, jistě podle příkladu sv. Karla Boromejského. Moc všecky pozdravuji, srdečně Váš PhDr. Bohumil S., Praha 6"


"Pokaždé, když jsem vstoupil do Domova sv. Karla Boromejského, jsem se ocitl v jiném světě, který je naplněm obětavou prací všech zaměstanců o seniory. I přes skutečnost, že tato práce je velice náročná, tak jsem se zde velice často setkal s úsměvy, milým vystupováním a přátelským přijetím. Na tomto místě staří lidé získavají zpět důstojnost svého stáří a naději, která je snad nejdůležitější. Děkuji moc za svoji babičku!"
( ing. Jan B. )


Ráda bych všem, kteří se v posledních chvílích o moji maminku paní K.  v Domově v Řepích starali, moc poděkovala. Přístup všech pracovníků byl vysoce profesionální a současně velmi vlídný a lidský. Ne všude se toto vše daří skloubit dohromady. Ještě jednou velké díky (Ing. Jarmila V. )


Drahá sestro Konsolato,
není dne, abych si nevzpomněla na Vás, paní doktorku a na všechny, kteří o mně ale i ostatní pečovali. Tolik porozumění, lásky bez nervozity, navíc vysoká profesionalita a úsměv. Ve Vaší péči jsem se dostala hlavně psychicky nahoru. Nyní bojuji v domácí péči. Stará se o mě manžel, děti pomáhají co mohou. Ještě jednou moc a moc děkuji. Závěrem Vás chci požádat, abyste pozdravovala všechny z 2. poschodí. Děkuji. ( Alena N. )