Domov jako ZDRAVOTNICKÉ ZAŘÍZENÍ s kapacitou 77 lůžek LDN
a 2 lůžek zdravotně sociálních

Sestra
Jak modrobílý motýl poletuje z květu na květ,
z bodláku na bodlák lidských těl -
Jak pilná včela z úlů pokojů
odstraňuje špínu a vše, co odumřelo.
Co na tom, že na znamení přítomnosti
někdy zanechá žihadlo?
Jak brouček svatojánský za noci svítí
očima laskavýma do tváří pobledlých.
Když počítá tep a převazuje rány, nezapře,
že dostala lásku jak žena do věna.
A ve svém sesterství den co den vstupuje do lidské bídy,
stejně jak do radosti,
když mnohým brány z království bezmocných
k životu novému znovu otvírá...
Josef Veselý

Domov přijímá na zdravotní lůžka LDN na přechodnou dobu pacienty, kteří jsou po nemoci nebo po úrazu propouštěni z nemocnic, avšak jejich soběstačnost je snížena. Nemohou zůstat v domácím prostředí sami a potřebují náročnější ošetřovatelskou péči, kterou jim na potřebné úrovni nemohou zajistit jejich rodinní příslušníci, ani s pomocí terénních služeb, jako je pečovatelská služba, asistenční péče, home care apod.

Pacientům na oddělení LDN slouží dvou a třílůžkové pokoje, dva pokoje jsou pětilůžkové.

Lékaři a zdravotníci slouží v nepřetržitém provozu. Kromě denní lékařské péče na vysoké úrovni s moderním vybavením jsou zajištěny také konziliární služby chirurgické, urologické, psychiatrické apod., podle potřeby zajistíme další potřebná vyšetření (stomatologické, kožní apod.).

Pobyt na lůžku LDN slouží ke stabilizaci zdravotního stavu a ke zlepšení soběstačnosti. K dosažení tohoto cíle přispívá i základní kondiční rehabilitace. Zařízení však není určeno k intenzívní odborné rehabilitaci. Úsek fyzioterapie usiluje o obnovení schopností sebeobsluhy, nácvik chůze a pohybových schopností. Tím se také pacienti zlepšují i psychicky, když se mohou radovat z malých, a přesto zřetelných pokroků.

K udržení tělesné i duševní aktivity přispívá velkou měrou i ergoterapie. Pomáhá odpoutávat pozornost pacientů od obtíží nemoci a pokročilého věku, udržovat dobrou náladu, motivovat k pohybu, cvičit jemnou motoriku i paměť.

Pobyt pacientů v Domově je obohacován průběžnými kulturními aktivitami a koncerty, jichž se mohou zúčastňovat i pacienti na vozíku.

V aktivizaci nemocných spolupracují s personálem také dobrovolníci, kteří přicházejí nabídnout svůj čas a věnují ho různým způsobem.

V neposlední řadě je péče o pacienta naplňována i nabídkou duchovní služby – v míře, v jaké o ni pacient projeví zájem. Kostel, přítomnost kněze i možnost doprovázení pacientů v závěru jejich života, ruku v ruce s kvalitní lékařskou a ošetřovatelskou péčí, nám umožňuje poskytovat i hospicové služby.

Profesionální péče takto spojuje práci lékařů, zdravotnického personálu i odborných služeb do jediného celku, v němž je vnímán člověk celý se všemi jeho fyzickými, duševními i duchovními potřebami. Právě v tom, co nazýváme slovem „komplexní“, spočívá těžiště veškeré péče – to je v celkovém přístupu k člověku. Všichni zaměstnanci, včetně těch, kdo obstarávají související služby, usilují o to, aby u nás byl vytvářen pocit domova. Domova, kde jsou pacienti laskavě přijati, kde jsou respektovány jejich oprávněné požadavky a přání, kde pociťují ve svém stáří úctu a lidskou důstojnost. (Etický kodex zaměstnance)

Kritériem pro přijetí na lůžko LDN je zhodnocení zdravotního stavu i sociální situace, které posoudí lékař Domova se spolupracovníky v komisi.

Zájemci o tuto službu poskytne základní informace management Domova nebo přímo sociální pracovnice, na které se dovolá přes ústřednu 235 323 248.

Postup při přijetí nemocného na lůžko LDN: Vyplnění Žádosti o přijetí a dodání aktuální lékařské zprávy, sociální šetření, zhodnocení předložených podkladů a současné kapacity, vstupní informace.

Kontakt:
Vlasta Křemečková - vrchní sestra
vlasta.kremeckova@domovrepy.cz

K Šancím 50/6, Praha 17 - Repy, 163 00,sekretariat@domovrepy.cz
tel: 235 323 248 (vrátnice), 235 301 209 (sekretariát)
©Dominik Turchich